EKOSYSTEM DLA BIZNESU

Nic nie przynosi takich korzyści na początku kariery, jak współpraca z najlepszymi. AIP Business Link, najnowocześniejszy akcelerator dla startupów, daje możliwość wzbogacenia doświadczenia poprzez czerpanie z oferty, która zapewnia startupom najlepszą obsługę i warunki do rozwoju tylko w jedną stronę – sukcesu

AIP Business Link
Tekst: Dominika Mrowińska
W warszawskiej siedzibie AIP Business Link, aranżacyjne rozwiązania towarzyszą idei, która zakłada, że chęć rozwoju poparta odpowiednimi narzędziami, może dać tylko najlepsze efekty. Stworzenie inspirujących wnętrz jest zatem tożsame z faktem, że korzystają z nich ci, dla których innowacyjność i nastawienie na najlepsze wyniki są jedyną słuszną drogą dla czerpania satysfakcji i profitów z działań biznesowych.Być w centrum
AIP Business Link to najnowocześniejszy na świecie system wspierania startupów, który daje początkującym w biznesie szansę na szybki rozwój oparty na globalnej wiedzy i społeczności. Oddziały firmy otwierane są w prestiżowych i dobrze skomunikowanych biurowcach, a dostęp do wszystkich placówek uzyskuje się poprzez nabycie jednego pakietu członkowskiego. W Warszawie siedziba znajduje się w biurowcu Zebra Tower przy ulicy Mokotowskiej, tuż przy samym wejściu do stacji Metro Politechnika. Decydujące w kwestii wyboru lokalizacji były przede wszystkim: świetne rozwiązania komunikacyjne, funkcjonalność dla osób niepełnosprawnych, a także klasa budynku oraz wynegocjowane warunki czynszowe.
AIP Business Link posiada swoje oddziały poza Warszawą jeszcze w czterech miastach: Krakowie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. We wszystkich przypadkach, siedziby znajdują się w biurowcach o najwyższych standardach. Poza usługami biurowymi, AIP Business Link oferuje dużą dawkę wiedzy przekazywanej przez dobrze prosperujących przedsiębiorców podczas cyklicznych spotkań i warsztatów. Pakiet członkowski uprawnia do korzystania z szeregu atrakcyjnych usług obejmujących m. in.: business concierge, pełną obsługę prawną i księgową, doradztwo finansowe, tworząc jednocześnie doskonały ekosystem sprzyjający rozwojowi w każdym kierunku biznesowym. Siedziba AIP Business Link w Warszawie rozpoczęła oficjalnie działalność na przełomie roku 2011 i 2012.

Charakter wnętrza
Dynamiczne działania i innowacyjne podejście do biznesu znalazło odbicie we wnętrzu, zaprojektowanym przez Zbigniewa Kostrzewę. Kolorowy i jednocześnie funkcjonalny design ma za zadanie ułatwiać pracę, ale też inspirować do aktywności i kreatywności. Każda z lokalizacji posiada jeden i tan sam wzór aranżacyjny, różniący się jedynie modyfikacjami związanymi z uwarunkowaniami budynku. Tym samym, kiedy posiadacz abonamentu na usługi Business Link pojawia się w siedzibie w innym mieście, doskonale zna funkcjonowanie i zasady obowiązujące w korzystaniu z oferty.
Lokalizacja warszawskiego AIP Business Link pozwoliła na stworzenie wnętrz, które poza samą ich aranżacją, niezwykle dużo zyskują dzięki panoramie miasta, jaka roztacza się z okien na dwunastym i trzynastym piętrze biurowca. Widok praktycznie na całe warszawskie Śródmieście inspiruje do działania. Jedna ze ścian sali konferencyjnej tworzy szereg okien, przez które można podziwiać miasto. Jednocześnie, sala jest bardzo obszerna, przeznaczona dla kilkudziesięciu osób, z możliwością podzielenia jej na dwie mniejsze salki. Jest to możliwe, dzięki zastosowaniu dźwiękoszczelnej, przesuwnej ścianki. To wygodne rozwiązanie okazuje się być bardzo przydatne w przestrzeniach, w których przebywa wiele osób z różnych firm i gdzie odbywa się często szereg spotkań. W ofercie firmy znajdują się mentoringi, treningi, szkolenia tematyczne, gdzie firmy w naturalny sposób posiadają możliwość interakcji, a mobilność sal pozwala na dostosowanie ich do ilości osób.

więcej inspiracji na: www.magazynoffice.plElastyczna przestrzeń
Mobilne ustawienia w siedzibie Business Link obejmują nie tylko salę konferencyjną, ale także większość sal dostępnych dla przedsiębiorców. Przestrzeń coworkingowa, znajdująca się na dwunastym i trzynastym piętrze biurowca, posiada możliwość dowolnego aranżowania ustawienia stolików. Dobrze doświetlone naturalnym światłem wnętrze wyposażone jest w systemy pracownicze firmy Martela. Biurka przedzielono kolorowymi ściankami, dzięki czemu została zapewniona odpowiednia akustyka przestrzeni.
Zdecydowanie najbardziej elastycznym wnętrzem jest Laboratorium Kreatywne, które w każdym AIP Business Link jest wyposażone w miękkie, wygodne pufy, hamaki i wannę pełną poduszek, która pozwala zrelaksować się i tym samym wspomaga kreatywność. Jednocześnie to sala, w której można swobodnie przygotować się do spotkania bądź spędzić chwilę wolną od intensywnej pracy umysłowej.
Ciekawym rozwiązaniem w AIP Business Link jest „amfiteatr” wyłożony kolorowymi poduszkami. To coraz częściej spotykany sposób na stworzenie przestrzeni sprzyjającej spotkaniom w licznej grupie, wysłuchaniu wystąpienia czy obejrzeniu prezentacji. W warszawskiej siedzibie Business Link w tej części znajdują się dwa ekrany, które służą zarówno formalnym, jak i mniej formalnym spotkaniom. Po godzinach, w których większość osób intensywnie pracuje, można tu urządzić np.: wspólne oglądanie meczu bądź inną formę relaksu z wykorzystaniem multimediów.

Bardziej formalnie
W siedzibie AIP Business Link znajdują się także liczne sale do spotkań, bardziej i mniej formalnych. Każda z nich jest wyposażona w nowoczesne ekrany projekcyjne. Przestrzeń wszystkich oddziałów AIP Business Link wyposażona jest w szybki internet, do którego mają dostęp zarówno firmy pracujące na stałe w biurze, jak i każdy z gości. W jednej części biura zostały umieszczone siedziska nazywane przez osoby korzystające z oferty AIP Business Link „PKP”. W tej części można skorzystać z systemów siedzisk umieszczonych w długim korytarzu, podpiąć się pod internet i swobodnie pracować. Tworzy się tu swoisty system hot-desków.
Do dyspozycji osób korzystających z oferty AIP Business Link oraz osób, które jednorazowo chciałyby wynająć sale do spotkań, pozostają również: Sala Zarządowa, Kwiatowa, Transparentna, Kosmiczna czy salki Panoramiczne. Wszystkie z sal w każdej z lokalizacji nazywają się tak samo, jak również posiadają takie samo wyposażenie. Ciekawy design jest integralny z nazwami, co pozwala na łatwą identyfikację pomieszczeń.
W celu sprawnego korzystania z dostępnych przestrzeni, istnieje nowoczesny, elektroniczny system rezerwacji sal. Mogą z nich korzystać również osoby z zewnątrz, za odpowiednia opłatą. Inspirujące wnętrza są zatem dostępne dla każdego, kto docenia znaczenie, jakie w kreatywnym działaniu odgrywają przestrzenie, w których przebywamy i pracujemy.

Filary sukcesu
Ideą AIP Business Link jest stworzenie najnowocześniejszego na świecie akceleratora dla startupów, który funkcje i jest urządzony na światowym poziomie. Ekosystem AIP BL opiera się na trzech filarach: firmie, wiedzy i społeczności. Firmy posiadają możliwość skupienia się wyłącznie na rozwoju działalności dzięki pełnej obsłudze księgowej i prawnej, serwisowi, adresowi siedziby, systemowi networkingowemu i giełdzie zleceń. Regularnie organizowane szkolenia i spotkania z doświadczonymi mentorami dają możliwość stałego podnoszenia swoich kwalifikacji. Narzędzia i spotkania networkingowe pozwalają w nieformalnej atmosferze poznać się wzajemnie firmom AIP Business Link, wymienić się kontaktami, doświadczeniami, a także uczestniczyć w nieoficjalnej giełdzie zleceń.
Rozwiązania zastosowane przez AIP Business Link pozwalają na pracę w miejscu pełnym ludzi nastawionych na sukces biznesowy. Każdy sam może wybrać, w jakiej przestrzeni otwartej 24h na dobę chce pracować: w coworkingu, mikrobiurze lub biurze prywatnym. Stały dostęp do wspólnych przestrzeni networkingowych, urządzeń biurowych i w pełni wyposażonej kuchni z pyszną kawą i herbatą sprzyjają rozwojowi firm nastawionych na sukces przez wielkie S.

01
więcej inspiracji na: www.magazynoffice.pl
Reklamy