SZEFOWA NATURA

Wśród morza zimnych i zabijających kreatywność pomieszczeń biurowych, apbcOffices podejmują się próby rozbudzenia wyobraźni i stymulowania interakcji. Chcą to osiągnąć poprzez promowanie inspirującego i produktywnego środowiska pracy

żródło: http://magazynoffice.pl/articles/view/500
Test: Anna Robak

Zapewnianie obsługi pomieszczeń biurowych, wirtualnych biur oraz sal konferencyjnych to główne zadania firmy apbcOffices, która swoją działalność prowadzi w Singapurze, Szanghaju, Kuala Lumpur i Pekinie. Aspirując do stania się synonimem idealnego miejsca dla wymiany myśli, inspiracji, podejmowania kluczowych decyzji czy nawiązywania owocnych umów, zaprosili do współpracy projektantów z firmy Asylum. Asylum, mimo że założone zaledwie w 1999 roku przez dyrektora kreatywnego Chrisa Lee, wyrobiło sobie w Singapurze znakomitą renomę. Na firmę składają się pracownie projektowe, punkt sprzedaży detalicznej, warsztaty oraz fabryka. Pracując nad wieloma zróżnicowanymi projektami, takimi jak interaktywny design, rozwój produktu i projektowanie wnętrz, zajmując się opakowaniami, wzornictwem odzieży, brandingiem i projektowaniem graficznym, projektanci z Asylum byli doceniani właściwie na każdym z pól swojej działalności. Zdobyli ponad 100 międzynarodowych nagród branżowych, m. in. The One Show czy D&AD. W 2008 roku magazyn Icon napisał o Asylum: „dzisiaj jest to najprawdopodobniej najlepsza agencja designerska w Singapurze”.

Windą do lasu
Siła Asylum polega na redefiniowaniu konwencjonalnej przestrzeni biurowej. „Rzeźbiąc” eksperymentalne przestrzenie apbcOffices w Kuala Lumpur, obdarzyli ich siedzibę dotykiem natury. Kompleks biur zajmujący 16 piętro The Pavilion Tower, położony w najbardziej ożywionej części miasta będącej centrum handlowym, rozrywkowym i turystycznym, został zaplanowany jako inkorporacja wyłącznie naturalnych materiałów. Celem, oprócz wizytówkowej redefinicji i zabawy konwencją, miał być przede wszystkim komfort oraz sprzyjające warunki pracy. I tak się stało. W otwartych w październiku 2011 roku biurach dominują elementy przyrody. Już po przekroczeniu progu siedziby, zauważamy, że ściany wyłożone są listwami z drewna, które symulują spacer wśród drzew. Pierwsza ścieżka kończy się przy recepcji, która została uformowana z… prawdziwego kamienia. Naturalnie.

01
Morze kwiatów
Czerpanie z natury w przypadku tego projektu wcale nie oznacza sprowadzenia sprawdzonej zieleni, w której skapąne byłoby całe biuro. Wręcz przeciwnie. Dość ascetyczne a zarazem eleganckie sale posiadają motywy, które zaskakują swoją oryginalnością. Bardzo ciekawie zaaranżowana została sala konferencyjna, która choć minimalistyczna i utrzymana w jasnej tonacji, została przełamana falą czerwonych kwiatów otulających sufit i jedną ze ścian. To rozwiązanie nieco zaskakuje na tle całego biura, gdyż intensywna czerwień kwiatów odbiega od kolorystyki innych pomieszczeń. Niemniej jednak, jest to element wpływający bardzo korzystnie na odbiór przestrzeni.Kukułcze biuro
Pop-artowe instalacje kwiatowe wyścielające wnętrze sali konferencyjnej, ozdobienie pokoju spotkań oryginalnym skupiskiem motyli, oznaczanie gabinetów nazwami ras ptaków… Unikalna, natchniona interpretacja przyrodniczej enklawy to zabieg, który przyczynił się do wykreowania błogiej atmosfery w środowisku pracy i podatnego gruntu dla powstawania wielkich, odkrywczych pomysłów. Innowacyjny, odważny twórczo i bogaty w elementy zaskoczenia projekt grupy Asylum zebrał wyjątkowo pozytywne opinie wśród wielu kluczowych liderów branży. Przestrzeń firmy apbcOffices została uznana za „przyjemną, kojącą, uspokajającą, a przede wszystkim nieszablonową, jedyną tego rodzaju usługę biurową w całym Kuala Lumpur”.

więcej inspiracji na: www.magazynoffice.pl
Reklamy