The Workbay Office

Ronan i Erwan Bouroullec postanowili zaprezentować w jak prosty sposób można wykorzystać Workbay od Vitry do stworzenia kompletnego środowiska pracy, które będzie spełniać wymagania ergonomii i stworzy niepowtarzalną atmosferę.Całość systemu Workbay opiera się na filcowych ekranach, usztywnionych za pmocą aluminioweych profili. Wolnostojące przegrody tworzą moduły które mają na celu rozdzielać przstrzeń i niwelować hałas.

Zespoły pracownicze, wydzielone stanowiska pracy, salki konferencyjne, obszary spotkań, szatnie, hot deski i saloniki będą tworzone za pomocą kilku elementów meblowych bez potrzeby zamian konstrukcyjnych.   Według Erwan Bouroulleca to meble tworzą otoczenie biurowe a to co jest pomiędzy nimi nie powinno pomnażać przeszkód i być maksymalnie elastyczne.

Połącznie obszaru open space z kabinami i salkami pozwala uzyskać bardziej naturalny „krajobraz” biura, zdecydowanie ułątwia orientacje w przestrzeni i tworzy przestrzeń wspólnoty i współpracy . Na ścianach znajdują się również plany rozmieszczenia poszczególnych stanowisk co ułatwia kooperacje i nawigacje oraz wybrać miejsce w którym aktualnie chcemy pracować. Prędkość zmian które zachodzą obecnie w organizacjach sprawia iż może być to ciekawe rozwiązanie, wychodzące naprzeciw wymaganiom elastyczności w przestrzeni, przy zachowaniu ergonomii pracy.

źródło: The Workbay Office by Ronan & Erwan Bouroullec for Vitra » Retail Design Blog.

więcej inspiracji na: www.magazynoffice.pl

Reklamy